Natura Innova ® Organik Katı Solucan Gübresinin Yararları:

 Organik atık/artıklarla beslenmiş kırmızı kaliforniya solucanının dışkısından elde edilen oldukça verimli bir organik gübre çeşididir.

 Bu sayede güvenli, doğal ve ekolojik ürünler elde edilmesini sağlar. Toprağı organik madde bakımında zenginleştirip canlandırır, toprağın fiziksel, biyolojik ve kimyasal yapısını düzenler ve bitkinin besin değerinin artmasını sağlayarak rengini ve lezzetini olumlu yönde değiştirir.

 Toprakta var olan ancak bitkiler tarafından alınamayan besin elementlerini alınabilir forma dönüştürür. Düzenli olarak Natura Innova ® katı solucan gübresi kullanılan alanlarda sürdürülebilir tarımın devamlılığı sağlanır, toprağın verimliliği artırılır, mahsulde verim artışı sağlanır.

 Topraktaki suyu tutabilme özelliğiyle yaklaşık %40 su tasarrufu sağlar ve bu sayede erozyon riskini büyük ölçüde azaltır. Kimyasal gübreler toprak ve su kirliğine sebep olup, insan, bitki ve hayvanlara ve hatta böcek türlerine zarar verirken, organik gübreler çevresel kirliliğe neden olmaz.

 Her türlü üründe ve tarımsal faaliyette güvenle kullanılabilir. Uygulama oranı yetiştirilen ürüne ve ürünün uygulanacağı toprağa göre değişkenlik gösterebilir. Her ne kadar doz aşımının bitkiye zararlı bir etkisi olmasa da verilen tablolara uygun oranlarda kullanılması tavsiye edilir.

 Ürünümüzün bitkilere, hayvanlara ve insanlara herhangi bir toksik etkisi bulunmamaktadır. Natura Innova ® organik katı solucan gübresini ;  tarla, bahçe, peyzaj alanları, meyve bahçeleri, hobi bahçeleri, futbol sahaları ve golf alanlarında güvenle kullanılabilir.